Veganské bezlepkové receptyNekynuté, zdravé a moc dobré vegan mrkvové koláčky bez lepku, které si můžete naplnit čím jen budete chtít:) Já jsem je naplnila mletými vlašskými ořechy smíchanými s trochou vody a čekankovým sirupem, mletým mákem smíchaným s povidlami a meruňkovou marmeládou smíchanou s mletým kokosem.

Nejdříve smícháme mléko s arašídovým máslem, rozinkami, skořicí a jablkem. Pak přidáme zbytek ingrediencí a vymícháme těsto.

Chlebová placka je velmi jednoduchá a rychlá na přípravu a hodí se skvěle téměř ke všemu. Plně nahradí klasický chléb a jelikož nepotřebujeme kvasnice nemusíme ani čekat na nějaké kynutí těsta :)

Koláč z červené řepy je vláčný, plný bílkovin a řepa je v koláči jen nepatrně cítit. Výborný je s jakýmkoliv oříškovým máslem, ale i samotný.

Co se spoustou cuket? Třeba si upéct tuto vláčnou buchtu plnou lískových oříšků a brusinek. Slazená je pouze čekankovým sirupem a tuk v ní není žádný kromě toho, který obsahují mleté lískové oříšky.


Tento recept ocení každý, kdo rád všechny suroviny jen smíchá a pak se tak nějak vaří samo 😊 Jde o něco jako jáhlový nákyp s tofu, jablky, rozinkami a skořicí. Kouzlo spočívá v tom, ze všechno jen smícháme, zalijeme rostlinným mlékem a dáme péct do trouby.


Špenátový koláč je výborný jak teplý tak studený a hodí se jako hlavní jídlo i příloha. Příprava není nijak náročná takže máme navařeno během chvilky.

Facebook - Veganbezlepku - veganské bezlepkové recepty