Vegan bezlepkové mlsání

10.06.2019

Každého z nás občas honí mlsná a tak je fajn mít připravené něco co bude v takových chvílích po ruce,.... takže na tyhle moc dobré ,,čokoládky,, budeme potřebovat datlovou pastu (Bombus RAW-ENERGY), podle chuti kakao (BIO Puritas), kakaové boby ( BIO Grizly), strouhaný kokos (Grizly), nasekané para ořechy a Tahini pastu ( já použila od LEPÉ, ale jak už jsem zmiňovala je opravdu dost hořká což se v tomhle sladkém pamlsku ztratí, ale jinak doporučuji koupit Tahini I love Hummus, vysokoprocentní čokoládu a na ozdobu jsem ještě použila mrazem sušené maliny (Wolberry)

Všechno dohromady propracujeme a vytvoříme si podle sebe libovolné tvary,... pár kousků jsem polila čokoládou a posypala sušenými malinami a zbytek bez polití uložila do mrazáku, kdy pak stačí připravené kousky nechat jen chvíli povolit a může se mlsat a to bez výčitek :))


Datle obsahují draslík, měď, železo, vit. A, B, niacin. Pečují o svěžest a soustředěnost, startují energetickou přeměnu ve všech buňkách a proto jsou ideálním zdrojem na doplnění energie.

Nepražené kakaové boby ( hořčík, síra, železo, mangan, chrom, zinek, měď ) jsou považovány za nejlepší přirozené antidepresivum:) a to díky dopaminu a serotoninu. Podporují imunitní systém.

Kakao ( používám BIO kakao ) je zdrojem vitamínů a minerálů hlavně hořčíku a železa a obsahuje také antioxidanty. Konzumace kakaa bývá spojována s pocity dobré nálady a uvolnění. 

Kokos obsahuje hodně nasycených tuků takzvaných triglyceridů, které jsou snadno stravitelné a v těle se snadno zpracují a spíše se spotřebují jako zdroj energie než aby se ukládaly na tuk.

Tahini ( sezamová pasta ) je jedním z nejlepších zdrojů vápníku, podporuje vytrvalost a soustředění a celkovou psychickou i fyzickou odolnost. Podporuje látkovou výměnu v těle, zdraví srdce, cév, očí, sliznic, vlasů a nehtů a celkovou obranyschopnost organismu.

Para ořechy obsahují vit. A, B1, B2, B3, E, D, selen, draslík, hořčík, železo, jsou úžasné pro posílení imunity, zlepšují trávení, zvyšují plodnost u mužů, podporují zdraví mozku a regeneraci tkání a cév. Obsahují bílkoviny, sacharidy a 70 procent tuků a proto rychle žluknou a je potřeba je uchovávat v chladu.