Vegan malinový koktejl

25.06.2019

Na tento osvěžující koktejl si připravíme 25g kešu ořechů minimálně na 4 hodiny namočených, 150g vody, 150g malin nejlépe čerstvých, 1 lžíci mandlového proteinu, 1 lžičku medu, 1 lžičku Maca prášku a hrst ledu.

Nejdříve si rozmixujeme propláchnuté kešu ořechy se 150g vody a pak přidáme zbytek surovin kromě ledu a všechno společně mixujeme. Nakonec do koktejlu přisypeme led a už si ho jen v klidu vychutnáváme :)


Kešu ořechy pomáhají při anémii, regulují hladinu cholesterolu, působí jako přírodní antidepresivum. Zlepšují vzhled pokožky, pomáhají při zažívacích obtížích, snižují krevní tlak a podílejí se na tvorbě spermií. Jsou zdrojem bílkovin. Obsahují řadu vitamínů skupiny B a minerálů jako je železo, zinek, mangan, měď, hořčík, kyselinu listovou a omega 3 a 6.

Maliny obsahují vit. C, A, B, železo, fosfor, zinek, antioxidanty a třísloviny. Podporují imunitu, pomáhají při látkové výměně, působí proti stresu a migréně, čistí střeva a odvádějí z těla přebytečnou vodu. Pomáhají při cukrovce, chudokrevnosti, Alzheimerově chorobě, snižují krevní tlak a cholesterol, snižují ranní nevolnost těhotných žen. Chrání zuby a kosti, podporují zdravý růst nehtů a pomáhají bojovat s plísněmi, kvasinkami a artritidou

Maca peruánská neboli ,,Peruánská viagra" se užívá více než 6000 let, působí příznivě na intimní život jako afrodiziakum, podporuje fyzickou i psychickou výkonnost, přispívá k harmonizaci menstruačního cyklu a podporuje spánek. Obsahuje vit. A1, B1, B2, B6, C, E, vápník, železo, draslík, zinek, měď, fosfor a esenciální aminokyseliny.

Med pomáhá při nachlazení, viróze, kašli, poruchách krevního oběhu a zažívacího ústrojí. Snižuje krevní tlak, dodává tělu energii aniž by zatěžoval trávicí systém. Zklidňuje střeva u neinfekčních průjmů a pomáhá při problémech neurotického charakteru.

Mandlový protein  má vysoký podíl aminokyselin BCCA a tak je vhodný nejen pro vegany, ale i pro aktivní sportovce a fitness. Má vysoký obsah vlákniny, bílkovin a minimum tuku.