Vegan proteinová krupicová kaše bez lepku

03.11.2020


Krupice je hodně sytá takže je vhodná hlavně k snídani, kdy nám dodá energii po celé dopoledne. 


Na jednu porci budeme potřebovat:Krupici nasypeme do mléka a za stálého míchání uvaříme. Do hotové krupicové kaše nalijeme protein rozmíchaný v troše vody a všechno dobře promícháme. Podle potřeby můžeme přidat ještě vodu. Nakonec na krupici přidáme ovoce, semínka a čokoládu.Borůvky obsahují velké množství vitamínu C, antioxidanty, třísloviny, vit. B, A, E, K, železo, mangan, vápník, draslík, fosfor, a zinek. Chrání imunitní systém, působí protizánětlivě, zklidňují zvracení, snižují krevní tlak, pozitivně působí na zrak, a zažívání, snižují cholesterol, snižují cukr v krvi, zpomalují stárnutí, čistí močové cesty a ledviny, pomáhají při nachlazení, slouží jako prevence rakoviny, regenerují tělo a pomáhají proti křečovým žílám. 

Kaki neboli pokrm bohů je ovoce, které obsahuje všechny aminokyseliny, které organismus potřebuje pro svou činnost, včetně aminokyselin, které si tělo nedokáže samo vyrobit. Plody jsou bohaté také na fosfor, který je nepostradatelný pro lidskou tkáň, a lykopen neboli  antioxidant, který bojuje proti stárnutí. Posiluje imunitní systém a metabolismus, pomáhá při stresu, nervozitě a únavě, zmírňuje svalové potíže a má příznivý účinek při srdečních problémech. Podporuje zdraví a pevnost kostí a také má blahodárné účinky na vývoj plodu dítěte.

Reflex nutrition PLANT BASED PROTEIN

  • Rostlinný protein - hrachový, rýžový a dýňový
  • 21 g bílkoviny na 30 g dávku
  • Všech 9 esenciálních aminokyselin
  • Přidané probiotické kultury a vitamín B12
  • Bez živočišných složek
  • Plně kompostovatelný obal
  • Vhodné pro vegany
  • Skvělá chuť
  • Dostupný ve třech příchutích

Konopná semínka jsou dokonalou potravinou, která svou výživovou hodnotou předčí nejkvalitnější maso. Mají velmi vyvážené složení a vysokou nutriční hodnotu (bílkoviny 25%, tuky 31% a cukry 34%). Obsahují vitaminy A, C, E, vitaminy skupiny B, z minerálů je to například vápník, zinek, hořčík, železo, draslík, chrom, jód a síra. Mají také dokonalý poměr omega 3 a 6 mastných kyselin. Konopná semínka pomáhají léčit chronické záněty, čistit zažívací systém, zlepšují imunitu, regenerují svaly, snižují riziko vzniku srdečních chorob, udržují hormonální rovnováhu, přispívají ke kráse pleti a pokožky, dodávají energii, zlepšují paměť, pomáhají při ekzému a lupénce. Ovšem je důležitá jejich pravidelná konzumace.