Vegan tyčinky z datlové pasty bez lepku

04.06.2019

 Na 1 tyčinku s příchutí kakaa a mandlí si odvážíme 35g datlové pasty ( používám pastu od Bombusu RAW ENERGY ), 10g mandlí natural ( nasekáme je ) a 5g kvalitního kakaa (používám BIO kakao). Vše společně uhněteme a tvarujeme do tyčinky.

Na 1 tyčinku s příchutí goji kustovnice, slunečnicových semínek a vlašských ořechů použijeme opět 35g datlové pasty, 5g goji, 5g slunečnicových semínek a 5g vlašských ořechů ( nasekaných ). Vše společně smícháme a tvarujeme do tyčinky.

Na 1 tyčinku s příchutí kakaových bobů, kokosu a sezamu budeme potřebovat opět 35g datlové pasty, 5g kakaových bobů, 5g kokosu, 5g sezamu. Vše smícháme dohromady a vytvarujeme.

A jako poslední tyčinku s příchutí kešu a sušených malin si opět odvážíme 35g datlové pasty, 10g kešu ořechů a 4g mrazem sušených malin. Vše společně smícháme a tvarujeme.


Takto lze různě kombinovat oříšky, semínka, sušené ovoce prostě vše co kdo má rád a místo tyčinek si můžete vytvořit třeba jen kuličky. Je to podle mně i super zábava pro děti, které si samy takhle mohou vytvořit to co mají rády a nebo na co mají zrovna chuť a o to víc jim to pak bude chutnat :) Tyčinky uchováváme v ledničce a nebo pokud máme více kousků tak je dobře zabalíme a uchováváme v mrazáku.