Veganské bezlepkové receptyNejdříve smícháme mléko s arašídovým máslem, rozinkami, skořicí a jablkem. Pak přidáme zbytek ingrediencí a vymícháme těsto.

Chlebová placka je velmi jednoduchá a rychlá na přípravu a hodí se skvěle téměř ke všemu. Plně nahradí klasický chléb a jelikož nepotřebujeme kvasnice nemusíme ani čekat na nějaké kynutí těsta :)

Koláč z červené řepy je vláčný, plný bílkovin a řepa je v koláči jen nepatrně cítit. Výborný je s jakýmkoliv oříškovým máslem, ale i samotný.

Co se spoustou cuket? Třeba si upéct tuto vláčnou buchtu plnou lískových oříšků a brusinek. Slazená je pouze čekankovým sirupem a tuk v ní není žádný kromě toho, který obsahují mleté lískové oříšky.


Tento recept ocení každý, kdo rád všechny suroviny jen smíchá a pak se tak nějak vaří samo 😊 Jde o něco jako jáhlový nákyp s tofu, jablky, rozinkami a skořicí. Kouzlo spočívá v tom, ze všechno jen smícháme, zalijeme rostlinným mlékem a dáme péct do trouby.


Špenátový koláč je výborný jak teplý tak studený a hodí se jako hlavní jídlo i příloha. Příprava není nijak náročná takže máme navařeno během chvilky.


Pečené müsli je vynikající na snídani, na svačinu nebo jen tak, když nás přepadne chuť na něco dobrého. Stejně btak je výborné i pro větší děti, které si na něm zaručeně pochutnají. Do müsli jsem použila jen oříšky, semínka, sušené ovoce a čekankový sirup takže je hodně výživné a dodá nám spoustu energie.


Jeden z dalších jednoduchých a rychlých receptů, který určitě stojí za vyzkoušení. Pokud vás přepadne chuť na něco dobrého tak do hodinky máte tuhle dobrotu na stole :)

Facebook - Veganbezlepku - veganské bezlepkové recepty